תרגום שיווקי – הכרחי לכל מפרסם במדינה זרה

תרגום שיווקי נועד לאפשר לעסקים שונים לחדור לקהל יעד זרים ע"י התאמת המסר הפרסומי שלהם לשפה (לא רק מילים – ממש שפה שיווקית) מתאימה. כאמור, כאשר עסק כלשהו מעוניין להגדיל רווחיו הגדלת מכירות הינה אפשרות הגיונית ומתבקשת. לשם הגדלת מכירות ניתן לבצע כמה פעולות, למשל: חדירה לשוק חדש לחלוטין – שיווק במדינה זרה לתרבות לא מוכרת. ע"י הפעל כלים שונים וחשובים ניתן להשיג מטרה זו, כאשר תרגום שיווקי הוא ללא ספק אחד הכלים הללו!

תרגום שיווקי – כלי לחדירה לשוק חדש

למעשה, עושה רושם שללא תרגום שיווקי למסרים אותם אנו רוצים להעביר לקבל לא מוכר מספיק, סכויי הצלחתנו נפגמים. תרגום שיווקי הוא אחד הכלים החשובים ביותר שיש לנו כמפרסמים או עסקים החודשים לשוק וטרטוריות חדשות לשם הגדלת המכירות וסיכויינו לשרוד ולשגשג לאורך זמן – ובמיוחד בשלב הראשון בו רק מתחילים לקוחות בכוח להכיר אותנו.

תרגום שיווקי מציל אותנו…

"הצילו! אני לא מבין את זה בכלל!" – אם זו זעקה שלא הייתם רוצים לשמוע מפי קהל יעד חדש – הרי שתרגום שיווקי יכול בהחלט לשמור עליכם מפניה… כאשר אנו מעוניינים לפרסם דבר מה לקהל שלא מכיר אותנו, ואנו עצמנו זרים לתרבותו אנו עלולים לייצר מצב בו יש חוסר הבנה ואף גרוע מכך – הבנה הפוכה למסר שרצינו להעביר.

תרחישים אלו קורים יום יום ע"י פרסום מסר שעובד יפה במדינה אחת אך לא עובר תרגום שיווקי נכון ומדוייק כאשר הוא מועבר לתרבות אחרת. כאמור, לא כולנו זהים, לכן מסר שיכול לשמש אותנו במדינה אחת עשוי לא להיות שמיש בעת פרסום במדינה אחרת.

שירותי תרגום שיווקי – ענף תרגום שונה ומיוחד

שירותי תרגום שיווקי למעשה הינם סוג תרגום מאוד מיוחד, אשר לוקח בחשבון מאפיינים רבים מעבר למשמעות כל מילה בנפרד, אלא מסתכל על משמעויות נוספות וחבויות בסאב טקסט של כל תרבות… מתרגמים אשר עובדים על פרוייקט תרגום שיווקי נדרשים לבדוק כל פסקה בנפרד, ולהבין את הלך רוחו של קהל המטרה כאילו היו חלק ממנו, לעתים רבות ניתן לראות כי כל משפט עומד יפה מאוד בפני עצמו, אך כאשר כמה משפטים מחוברים יחד לפיסקה אחת הם מייצרים מסר לא ראוי.

דוגמא לכך יכולה להיות הוספת שם של דמות ידועה אשר לה קונטציה חיובית בהקשר כלשהו אך שלילית בהקשר אחר (שוב – בהתאם לתרבות היעד). תרגום שיווקי מביא עימו תוצר מדויק ומותאם לאחר שעבר סינון קפדני אשר ניקה את המסרים הלא מתאימים וחידד טוב יותר את אלו שאנו רוצים להבליט. 

 

צור קשר לקבלת הצעת תרגום מקצועי, אמין ונאמן למקור!

[contactform formname="contact_422141728457063400" email="ayelet@call-translation.com"]